Paylaş
Aşağa gitmek
Clever
Mesaj Sayısı : 8
Kayıt tarihi : 03/10/17
Nerden : İstanbul
Kullanıcı profilini gör

İRC olumlu / Olumsuz yanları nelerdir ?

Bir Salı Ekim 03, 2017 5:41 pm
Bir erdem veya dezavantaj olmasına rağmen, diğer kullanıcıların IP adreslerini görebilirsiniz, soru tartışmalıdır. Bazıları bunun iyi olduğuna, diğerlerinin gizliliğin en iyi olduğuna inanıyor. Anonimliği tercih edenler, IP adresini gizlemeyi mümkün kılan özel anonimleştiriciler kullanıyorlar - bouncers.
Birden fazla kanala bağlanıp aynı anda çalışabilirsiniz.
Herhangi bir kullanıcı kendisine girerek kendi kanalını oluşturabilir. Ve böyle çeşitli kanallar olabilir.
IRC protokolü sırasıyla tüm komutları içeren ve çok düşük trafik içeren metin tabanlıdır, bu nedenle IRC en yavaş ağ hızında bile çok hızlı çalışır.
özel robotlar IRC-kanal ve ayarlarını kullanıcılara çeşitli güçler vererek kontrol edilebilir ile, örneğin sınav olarak, oyun organize etmek mümkündür. Robotlar, diğer yararlı fonksiyonları da yerine getirebilir: hava durumu, döviz kuru raporlama.
eksiklikler
Başlangıçta, IRC'de (bazı sunucular hariç) kullanıcıların ve kanalların hiçbir kaydı yoktur. En son kullanıcının ayrılmasıyla birlikte, tüm kanal ayarları sıfırlanır, ilk kullanıcı kanala girdiğinde otomatik olarak onun operatörü olur ve bu da bilgisayar korsanlarına rezalet için geniş fırsatlar sunar. Bu dezavantajları ortadan kaldırmak için, IRC ağ sahipleri, bu dezavantajları ortadan kaldıran özel ek hizmetler (IRC hizmetleri) kullanmak zorunda kalmaktadır. Temel IRC hizmetleri şunlardır:

NickServ bir kullanıcı kayıt servisidir. NickServ-e'ye kaydolduktan sonra, seçilen giriş altında ağa bağlandığınızda, NickServ yetkilendirme için bir şifre girmenizi isteyecektir. Bunu bir süre yapmazsan, kullanıcı adı genellikle Guest-number_digit olan başka birine zorlanır.
ChanServ bir kanal kayıt servisidir. Varsayılan kanal ayarlarını yapmanıza izin verir.
OperServ - Bu hizmet kanal için operatör belirlemenizi sağlar. Sonuç olarak: Yetki sadece NickServ'e başarıyla geçen kullanıcı, kanala girerken operatörün haklarını otomatik olarak alır.
Çözüm çeşidi olarak - bot, tüm ayarları depolayan ve operatörün haklarını kullanan kanalda asılı kalmalıdır.

IRC'de iletilerin biçimlendirme ve işlenmesi yoktur. Müşteri, genellikle popüler bir biçimlendirme size (, kalın, italik altı çizili) mesajı arka plan yazı tipi rengini ayarlamak için izin verir, fakat bu düzeni desteklemeyen diğer istemciler, bir mesaj, bir onun algısını da zorlaştıracak şekilde işaretleme ile birlikte görüntülenir.
avatar
Mesaj Sayısı : 2
Kayıt tarihi : 05/10/17
Kullanıcı profilini gör

Geri: İRC olumlu / Olumsuz yanları nelerdir ?

Bir Perş. Ekim 05, 2017 1:59 pm
Olumsuz yönleri daha fazla bence...
avatar
Mesaj Sayısı : 1
Kayıt tarihi : 05/10/17
Kullanıcı profilini gör

Geri: İRC olumlu / Olumsuz yanları nelerdir ?

Bir Perş. Ekim 05, 2017 2:08 pm
Şu İp görme kısmı cidden kötü , Ama zaten sitelere girdiğimizde yöneticiler görebiliyor diye biliyorum...
Sayfa başına dön
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz